http://www.bt.dk/sites/default/files-dk/node-images/556/4/4556958-thor.pngMinistrul danez al Fiscalităţii şi-a anunţat demisia, în această săptămână, pe contul personal de Facebook, scrie 7sur7.be.

Thor Möger Pedersen, în vârstă de 27 de ani, a apelat la celebra reţea de socializare înaintea altor mijloace de comunicare pentru a-şi informa superiorii că a hotărât să renunţe la slujbă. „În această după-amiază am fost sunat de Annette Vilhelmsen, noul preşedinte al SF (Partidul popular socialist – n.r.). Ea mi-a spus că nu ar trebui să mai fiu ministrul Fiscalităţii”, a scris Pedersen pe Facebook.

La sfârşitul săptămânii trecute, partidul său şi-a ales noul lider, Annette Vilhelmsen, în locul ministrului de Afaceri externe, Villy Soevndal. Din acest motiv, plecarea lui Thor Möger Pedersen nu a surprins prea multă lume.

„Evident că sunt supărat”, a mai scris tânărul politician.

Articol preluat de pe Evenimentul.ro

Comentati folosind contul Facebook

comments